17 ابزار و نرم افزار طراحی UI/UX مدرن

17 ابزار و نرم افزار طراحی UI/UX مدرن

17 ابزار و نرم افزار طراحی UI/UX مدرن

UI و UX دو جنبه متمایز طراحی وب سایت هستند ، با این حال آنها دست به دست هم کار می کنند. در حالی که UI بر رابط طراحی شما و نحوه تعامل کاربر با آن تمرکز می کند ، UX بر تجربه کاربران در هنگام استفاده از محصول یا خدمات شما تأکید می کند.

ابزارهای طراحی UI به طراحان آن چیزی را می دهند که برای طراحی وایرفای دقیق Hi-Fi ، مدل های اولیه و نمونه های اولیه و ارائه محصولات با حداقل ماندگاری نیاز دارند. آنها مهره ها و پیچ های یک طرح را نشان می دهند و عملکرد آن ها را بیان می کنند.

ابزارهای طراحی UX بر کاربر و نحوه تجربه محتوا تمرکز می کنند. این ابزارها می توانند به ساختار معماری اطلاعات کمک کنند. از آنجا که این بیشتر مفهومی است ، ابزارهای UX به طراح کمک می کنند تا تصویر گسترده تری از نحوه تأثیر محتوا و سازمان بر تجربه را ترسیم کند.

بیشتر بخوانید : ابزارهای سئو و بهینه سازی سایت

ما قصد داریم برخی از ابزارهای UI و UX را که ممکن است برای فرایند طراحی شما مفید باشد ، بررسی کنیم. برخی از این ابزارها دارای ویژگی هایی هستند که هم در UX و هم در UI کار می کنند ، اما به خاطر تجربه کاربری شخصی خود ، لیست را به دو دسته تقسیم کرده ایم :

در لیست زیر ، 11 ابزار اول ذکر شده برای طراحی UI مناسب هستند ، در حالی که از مورد 12 الی 17 برای UX کاربردی تر هستند. با وب جوان همراه باشید تا به هر هرکدام بپردازیم و بیاموزیم که چگونه می توانیم پروژه های جذابی بسازیم .

17 ابزار مفید برای طراحان UI/UX

1- طرح (Sketch)

ابزارها و نرم افزار های طراحی مدرن UI / UX | وب جوان

اگر تجربه طراحی UI دارید ، نام Sketch را شنیده اید. و دلایل بسیار زیادی وجود دارد که چرا یکی از ابزارهای طراحی است که بسیار مورد احترام است.

توانایی ایجاد تغییرات جهانی – چه از طریق کتابخانه نمادها ، سبکهای لایه ، یا سبکهای متن ، یا تغییر اندازه و تنظیمات یکنواخت آن – در زمان طراحی برای ارائه نمونه های اولیه ثابت صرفه جویی می شود. چیزهای خسته کننده را بیرون می آورد و به طراحان اجازه می دهد تا وارد شوند و چیز های جدید خلق کنند. و با وجود افزونه های شخص ثالث که بدون مشکل ادغام می شوند ، هیچ کمبودی در ابزارهایی که بتوان با Sketch استفاده کرد وجود ندارد.

وب سایت Sketch

2- استودیو InVision

ابزارها و نرم افزار های طراحی مدرن UI / UX | وب جوان

InVision با مجموعه کاملی از برنامه های کاربردی ، تمام ابزارهای طراحی UI مورد نیاز طراحان را برای ایجاد نمونه های اولیه کاملاً واقعی و کاربردی با عناصر پویا و انیمیشن ها در اختیار طراحان قرار می دهد. در کنار این ابزارهای طراحی رابط کاربری آسان ، آنها همچنین ارتباط را آسان می کنند، با ویژگی های همکاری که به توسعه دهندگان اجازه می دهد کار خود را در هنگام طراحی به اشتراک بگذارند ، بازخورد دریافت کنند و در هر مرحله تغییرات مستند ایجاد کنند. یکی دیگر از جنبه های مفید InVision ، تخته سفید دیجیتالی است که به اعضای تیم اجازه می دهد قبل از حرکت به جلو ایده های خود را ارائه دهند ، با هم تعامل داشته باشند و از تمام نشانه های مهم استفاده کنند.

وب سایت InVision Studio

3- اکسور (Axure)

ابزارها و نرم افزار های طراحی مدرن UI / UX | وب جوان

توابع Axure در نمونه سازی و پیگیری گردش کار عمل می کنند. از ویژگی های آن می توان به رابط کاربری روان برای ثبت سند اشاره کرد. وفاداری بالا، این برنامه را هدایت می کند و منجر به نمونه های اولیه پر از جزئیات می شود. Axure بسیاری از ویژگی های دیگر نمونه اولیه و ابزار طراحی UX را ارائه می دهد.امکان آزمایش عملکرد را می دهد و همه چیز را برای دستیابی آسان توسعه دهندگان کنار هم قرار می دهد. این امر ، همراه با تأکید بر ارتباطات ، تضمین می کند که همه افراد در یک پروژه با پیشرفت و تغییرات در زمان واقعی خود به روز هستند ، و Axure را به انتخابی مناسب برای طراحی UX تبدیل می کند.

وب سایت Axure

4- مهارت (Craft)

ابزارها و نرم افزار های طراحی مدرن UI / UX | وب جوان

Craft ، افزونه ای از InVision ، که درست در کنار کارهایی که ممکن است در Photoshop یا Sketch انجام دهید ، کار می کند ، البته با به روزرسانی عملکرد همگام سازی آنچه را که در حال کار روی آن هستید. Craft هر آنچه برای نمونه سازی و همکاری لازم دارید ارائه می دهد. تغییرات در ظاهر طراحی ، ویرایش ها و تغییرات دیگر در همه جا به روز می شود تا همه به یک نسخه از پروژه اشاره کرده و از آن کار کنند.

Craft با محتوای حمایتی خود ، از سایر ابزارهای طراحی UI متمایز می شود. شما به هر دو عکس Getty و iStock دسترسی دارید و به شما امکان می دهد طرح خود را با تصاویر بهتر پر کنید. و اگر داده هایی در طرح شما وجود دارد ، می توانید از داده های خود استفاده کنید یا آنها را از منابع دیگر وارد کنید. بسیاری از ابزارهای طراحی رابط کاربری به شما امکان نمی دهند نمونه های خود را با محتوای معنی دار تر پر کنید. این ویژگی ویژه Craft به ماکت های شما نشان می دهد که طرح نهایی چگونه به نظر می رسد.

وب سایت افزونه Craft از InVision

5- Proto.io

ابزارها و نرم افزار های طراحی مدرن UI / UX | وب جوان

Proto.io آنچه را که برای ایجاد ، سازماندهی ، ادغام و آزمایش ماکت های دقیق نیاز دارید به شما می دهد. همچنین فرآیند همکاری را هموار می کند ، ارتباط بین اعضای تیم را از طریق نظرات و بازخورد ویدئویی تقویت می کند و همچنین با برخی از محصولات تستر معروف تر مانند Lookback ، Userlytics و Validately ادغام می شود.

وب سایت Proto.io

6- Adobe XD

ابزارها و نرم افزار های طراحی مدرن UI / UX | وب جوان

به سختی می توان Adobe را از حق امتیاز خود در نرم افزار طراحی حذف کرد – پادشاهی ابر خلاق در طراحی محصولات که حکمرانی می کند. Adobe XD ابزار رابط کاربری مبتنی بر بردار را برای ایجاد نمونه های اولیه ارائه میدهد.

Adobe XD دارای ابزارهای پیچیده زیادی برای طراحان رابط کاربری است ، اما همچنین دارای مواردی است که طراحان برای تقویت تعاملات و سایر عناصر پویا که می توانند در نمونه های اولیه یا ماکت ها ادغام کنند. این یکی از پلتفرم های نادر طراحی است که می تواند رشته های مختلف را با هم ترکیب کند ، بدون اینکه چیزی کم باشد.

وب سایت Adobe XD

7- مارول (Marvel)

ابزارها و نرم افزار های طراحی مدرن UI / UX | وب جوان

این که آیا مدتی طراح UI بوده اید یا به تازگی وارد این نقش شده اید ، پلتفرم طراحی مارول کارها را آسان می کند. با قابلیت ایجاد وایفای کم و فریم های وای فای ، نمونه های اولیه تعاملی و انجام آزمایش کاربر ، طراحان رابط کاربری هر آنچه را که نیاز دارند در اختیار میگیرند. Marvel همچنین دارای ویژگی ای به نام Handoff است که تمام کد HTML و سبک های CSS مورد نیاز برای شروع ساخت را در اختیار توسعه دهندگان قرار می دهد.

وب سایت Marvel App

8- فیگما (Figma)

ابزارها و نرم افزار های طراحی مدرن UI / UX | وب جوان

Figma به طراحان اجازه می دهد نمونه های اولیه و مدل های پویا بسازند ، آنها را از نظر قابلیت استفاده آزمایش کنند و همه پیشرفت ها را همگام سازی کنند. Figma یک محیط مشترک را فراهم می کند که در آن چندین نفر می توانند به طور همزمان روی پروژه ای کار کنند ، درست مانند Google Docs به شما این امکان را می دهد که ببینید چه کسی آن را برای همکاری در زمان واقعی باز کرده است. خواهید دید که چه کسانی کار می کنند و چه کسانی کار نمی کنند. همچنین بر اساس مرورگر است و در یک لحظه برای همه قابل دسترسی است. و به عنوان یک امتیاز اضافی ، برای استفاده شخصی رایگان است ، بنابراین می توانید آن را بررسی کرده و با نحوه عملکرد آن آشنا شوید.

وب سایت Figma

9- Framer X

ابزارها و نرم افزار های طراحی مدرن UI / UX | وب جوان

Framer X از روزهای اولیه خود به عنوان یک برنامه نمونه سازی فقط در بخش کدنویسی توسعه یافته است. فارمر X امروزه تعدادی ابزار طراحی UI برای ساخت نمونه های اولیه کاربردی و قابلیت استفاده ارائه می دهد. توانایی فارمر برای کار با React آن را برای طراحان UI که دوست دارند در کنار جدیدترین نوآوری های طراحی وب باشند ، ایده آل می کند.

Framer X همچنین افزونه های متنوعی را در فروشگاه خود ارائه می دهد و به طراحان UI ویژگی هایی مانند کیت UI برای ادغام کانال های رسانه های اجتماعی مانند Snapchat و Twitter ، پخش کننده ها برای تعبیه انواع رسانه ها ، شبکه ها و سایر اجزای مفید که به راحتی می توانند ادغام شوند ، ارائه می دهد.

وب سایت Framer X

10- استودیوی اوریگامی (Origami Studio)

ابزارها و نرم افزار های طراحی مدرن UI / UX | وب جوان

Origami Studio (که توسط طراحان فیس بوک ساخته شده است) پیچیدگی بیشتری نسبت به InVison یا Sketch دارد که برای مبتدیان در طراحی کمی سخت تر است. برای کسانی که به عنوان بخشی از سیستم طراحی خود به ابزار نمونه پیشرفته تری نیاز دارند ، استودیوی Origami چیزهای زیادی برای ارائه دارد. این پلتفرم دارای ابزارهایی است که شما برای ساخت نمونه های اولیه نیاز دارید که از ویرایشگر پیچیده پیچ پشتیبانی می کند و به طراحان این امکان را می دهد تا قابلیت های پیشرفته را ادغام کنند. نمونه های اولیه در نهایت مانند یک برنامه یا صفحه وب واقعی به نظر می رسند و کار می کنند.

استودیوی Origami همچنین به خوبی با Sketch ادغام می شود. اگر به طور موازی با Sketch کار می کنید ، به شما امکان می دهد لایه ها را بیاورید و مستقیماً بدون هیچ گونه قطع و وصل آنها را کپی و جایگذاری کنید.

وب سایت Origami Studio

11- جریان وب (Webflow)

ابزارها و نرم افزار های طراحی مدرن UI / UX | وب جوان

این بخش روند طراحی شما را تسریع میبخشد.

Webflow به شما قدرت طراحی  با قابلیت کشیدن و رها کردن و رابط بصری بدون اطلاع از HTML یا CSS را می دهد. ، Webflow به شما آزادی خلاقانه می دهد تا هر آنچه را که تصور می کنید بسازید. استفاده از Webflow برای ساخت نمونه اولیه به شما یک وب سایت واقعی می دهد و هنگام اجرای تعاملات ریز ، کد HTML و CSS یا جاوا اسکریپت دقیق ایجاد می کند. این باعث صرفه جویی در وقت می شود. به جای اینکه آنچه را که در یک نمونه اولیه تهیه شده است طراحی کنید و از آن طرح بسازید ، در حال حاضر آنچه را که باید به یک توسعه دهنده بدهید ، در اختیار دارید. اگر نمی خواهید از ابتدا شروع کنید ، می توانید از یک الگو استفاده کنید.

رایان میوشی ، طراح اصلی Webflow ، تصمیم گرفت ابزارهای نمونه اولیه را کنار بگذارد و طراحی و ساخت را مستقیماً در Webflow آغاز کند.

وب سایت WebFlow

12- جریان نقشه (FlowMapp)

ابزارها و نرم افزار های طراحی مدرن UI / UX | وب جوان

هنگام تدوین استراتژی تجربه کاربر ، طراحان باید به ساختار ، جریان و نقشه های سایت مربوطه توجه کنند ، که همه زیر بنای طراحی UX هستند.

در جایی که بسیاری از ابزارهای موجود سعی می کنند UI و UX را با هم در یک پلت فرم ترکیب کنند ، FlowMapp خود را به نظم طراحی UX اختصاص می دهد. ایجاد جریان کاربر و ایجاد نقشه سایت بصری برای UX ضروری است و اینها ستون های برنامه طراحی UX FlowMapp هستند.

13- بالزامیک (Balsamiq)

ابزارها و نرم افزار های طراحی مدرن UI / UX | وب جوان

Balsamiq با رابط کاربر پسند ، ایجاد فریم های وفاداری کم را آسان می کند. حتی افرادی که هیچ تجربه ای در زمینه سیم کشی ندارند می توانند وارد شوند و مواردی را که ظاهر خوبی دارند کنار هم قرار دهند. Balsamiq هر دو رابط کاربری  UIو UX را در بر می گیرد ، اما با قاب های سیم وفاداری پایین واقعاً برجسته است. تکان دادن بالسامیق به فیزیکی بودن تخته سفید باعث می شود این ابزار بدون توجه به سطح مهارت آنها برای همه قابل دسترس باشد.

وب سایت Balsamiq

14- VisualSitemaps

ابزارها و نرم افزار های طراحی مدرن UI / UX | وب جوان

VisualSitemaps متخصص در ایجاد نقشه های بصری است. داشتن ابزاری که به طور خاص برای این کار طراحی شده است بسیار خوب است. این ابزار دارای اتوماسیون کامل ، ظرفیت مرور وب سایت های محافظت شده با رمز عبور است که هنوز فعال نشده اند.

VisualSitemaps فرایند ایجاد نقشه های سایت بصری را طی می کند و آن را برای طراحان UX ، توسعه دهندگان و هر کس دیگری که باید در ایجاد آنها مشارکت داشته باشد ، شارژ می کند.

وب سایت VisualSiteMaps

15- کشتی جنگی (Treejack)

ابزارها و نرم افزار های طراحی مدرن UI / UX | وب جوان

اجزای بصری یک طرح مهم است ، اما بدون محتوای عالی ، چیزی جز ظرف خالی نیست. داشتن محتوای باکیفیت کافی نیست – محتوا باید در یک جریان و ساختاری قرار بگیرد که دسترسی به آن به حداکثر برسد. اینجاست که معماری اطلاعات مطرح می شود.

Treejack متخصص معماری اطلاعات است. به شما این امکان را می دهد که ساختار درختی یک وب سایت را با کاربران واقعی آن آزمایش کنید. سپس نتایجی را ایجاد می کند که مسیر و پیمایش کاربر را در محتوا نشان می دهد و بینش های ارزشمندی را در اختیار شما قرار می دهد که می توانید از آنها برای ویرایش و تغییر ساختار محتوا استفاده کنید.

صفحه TreeJack

16- Wireframe.cc

ابزارها و نرم افزار های طراحی مدرن UI / UX | وب جوان

وایر فریم ها یا همان طرح اولیه (یک راهنمای تصویری برای نشان دادن چارچوب سایت) نباید پیچیده باشند و ساده نگه داشتن آنها به آنها اجازه می دهد تا به شیوه ای مستقیم با نحوه طراحی یک طرح ارتباط برقرار کنند.

وایر فریم ها ابزارهای قاب بندی خود را روی مینیمالیسم متمرکز می کند. محدود کردن عمدی پالت رنگ و استفاده از عناصر مستطیلی ساده – همراه با رابط کاربری بدون پیچیدگی – به طراحان UX اجازه می دهد تا در یک لحظه یک قاب سیم با وفاداری پایین بسازند. حتی یک نسخه نمایشی درون مرورگر وجود دارد که می توانید از آن برای مشاهده نحوه عملکرد آن استفاده کنید.

وب سایت WireFrame.cc

17- کارگاه بهینه (Optimal Workshop)

ابزارها و نرم افزار های طراحی مدرن UI / UX | وب جوان

Optimal Workshop تمام آنچه شما برای تجزیه و تحلیل قابلیت استفاده ، کشف معماری اطلاعات و آزمایش و ارزیابی یک طرح را تا آنجا که به یک پلت فرم طراحی UX نیاز دارید در اختیار شما میگذارد.

کارگاه خودش را در بهینه ارائه بینش ها و ارائه داده های عمیق در مورد کاربران و نحوه تعامل آنها با یک طرح متمایز می کند. این پلتفرم UX که به دقت تنظیم شده است ، آزمایش درختی را با Treejack ارائه می دهد ، که ما در مورد آن صحبت کردیم .

UI و UX همیشه در حال تحول هستند؛ در کنار تغییرات و روندهای طراحی وب ، UI و UX باید از این شیوه ها و رویکردها و حتی روش های جدیدتر استفاده کنید تا از رقبایتان عقب نمانید.

وب سایت Optimal Workshop

ابزارها و نرم افزار های طراحی مدرن UI / UX | وب جوان

سوالات پرتکرار درباره نرم افزار های طراحی UI و UX

طراحی رابط کاربری یا UI و تجربه کاری یا UX چیست ؟

UI یا طراحی رابط کاربری به مواردی گویند که برای استفاده آسان تر در طراحی سایت ها مورد استفاده و بررسی قرار میگیرند همچنین طراحی تجربه کاربری یا همان UX که مخفف User Experience است برای تجربه احساسی کاربران در یک وب سایت است.

بهترین ابزار طراحی رابط کاربری یا UI چیست ؟

بهترین ابزار طراحی رابط کاربری یا UI، ابزار ادوبی XD ( Adobe XD ) است که در کنار فضای مناسب، ابزارها و کاربردهای متفاوتی را در خود جای داده است.

بهترین ابزار طراحی تجربه کاربری یا UX چیست ؟

بهترین ابزار و نرم افزار طراحی تجربه کاربری (UX) برنامه Origami Studio فیس‌بوک است که محیطی جذاب و حرفه ای را داراست.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو در وب جوان


دسته بندی


آخرین مطالب وب جوان


برچسب ها