breadcrumbs بردکرامب یا ریز آدرس ها چیست و چگونه در سئو موثر است؟

breadcrumbs بردکرامب یا ریز آدرس ها چیست و چگونه در سئو موثر است؟

breadcrumbs بردکرامب یا ریز آدرس ها چیست و چگونه در سئو موثر است؟

یکی از عناصر وب سایت که گوگل آن را دوست دارد وبه آن اهمیت ویژه ای میدهد ، آرد سوخاری (Breadcrumbs) است. گوگل بر اهمیت ریز آدرس ها در تمام اسناد و راهنماهای مربوط به SEO آنها تأکید می کند.

Breadcrumbs عناصر ناوبری وب سایت ها هستند که برای ایجاد UX بهتر و بهبود قابلیت خزیدن از آن ها استفاده می شود. با وب جوان همراه باشید تا پی ببرید که آرد سوخاری گوگل چگونه بر سئو اثر میگذارد. تکه نان یا همان ریز آدرس یک منوی کوچک است که معمولاً در بالای صفحه قرار دارد و به عنوان راهنمای ناوبری مورد استفاده قرار می گیرد. این ریز آدرس ها مسیری را نشان می دهند که از صفحه فعلی به صفحه اصلی برگردید.

وقتی صحبت از سئو می شود ، چیزهای زیادی برای بحث وجود دارد. کلمات کلیدی ، پیوندها و لینک سازی ها و محتواهای عمیق همه بر توانایی شما در رتبه بندی در موتورهای جستجوی تأثیر می گذارد. Breadcrumbs یک ویژگی ناوبری برای وب سایت شما است و می تواند تأثیر بسزایی در SEO و تجربه کاربر داشته باشد. هنوز تعداد زیادی از وب سایت وجود دارند که خرده نان را اجرا نمی کنند، که یک اشتباه بزرگ برای آنان محسوب میشود، نه تنها به این دلیل که بر SEO تأثیر می گذارد بلکه پیاده سازی آنها بسیار آسان است.

در این مقاله از وب جوان ما به مفهوم Breadcrumbs ، چگونگی اثرگذاری آن بر سئو اشاره خواهیم کرد، و اشتباهات رایجی که باید از آن ها دوری کنید را به شما میگوییم.

ریز آدرس ها یا Breadcrumbs چیست و چه تاثیری در سئو و بهینه سازی سایت دارند ؟ | وب جوان

Breadcrumbs در سئو چیست؟

خرده نان ها پیوندهای وب سایتی هستند که به کاربران امکان می دهد مکان وب سایت خود و فاصله آنها با صفحه اصلی را ردیابی کنند. معمولاً آنها را در بالای یک وب سایت یا درست در زیر نوار ناوبری پیدا خواهید کرد. دقیقا مانند لینک های داخلی ، به نگه داشتن کاربران در یک وب سایت کمک می کند و به آنها اطلاعات مورد نظرشان را میدهد. ریز آدرس ها مردم را تشویق می کنند تا قبل از خروج از سایت، صفحات بیشتری از یک وب سایت را دیدن کنند و بنابراین نرخ پرش را کاهش می دهند.

بیشتر بخوانید : سئو چیست ؟ اهداف و کاربرد سئو چیست ؟

نمونه ریز آدرس ها در سایت DHL :

این دقیقاً نشان می دهد که روی چه دسته هایی کلیک کرده اید تا در صفحه ای که مشاهده می کنید فرود بیایید. ریز آدرس ها به راحتی می تواند در صورت نیاز به صفحه قبلی برگردد. Breadcrumbs یک ویژگی مفید UX است که ناوبری سایت را آسان تر می کند ، اما خب کارایی اش خیلی بیشتر از اینها است. تغییرات اخیر در گوگل باعث شده این ریز آدرس ها بسیار مهمتر شوند ؛ زیرا در حال حاضر آنها می توانند مستقیماً بر سئو تأثیر بگذارند.

ریز آدرس ها در مرحله خزیدن و نمایه سازی به ربات های موتور جستجو کمک می کنند. خزنده ها می توانند آرد سوخاری (ریز آدرس ها) را تشخیص دهند و ممکن است از ساختار ریز آدرس ها برای جمع آوری اطلاعات بیشتر در مورد یک صفحه وب سایت استفاده کنند.

بسیاری از طراحان وب تمایل دارند مسیر خرده نان را پنهان کنند زیرا احساس می کنند با طرح مطابقت ندارد. در حالی که این کار غلطی است و شما با این کار یک قدم خودتان را عقب میاندازید.

گوگل در حال حاضر ریز آدرس ها را در نتایج جستجو نشان می دهد و از این Breadcrumbs برای طبقه بندی اطلاعات در نتایج جستجو استفاده می کند. Breadcrumbs به کاربران در پیداکردن وب سایت شما کمک می کند و به Google کمک می کند تا وب سایت شما را دسته بندی کند و این این باعث می شود که ریز آدرس ها برای SEO بسیار مهم باشد.

ریز آدرس ها یا Breadcrumbs چیست و چه تاثیری در سئو و بهینه سازی سایت دارند ؟ | وب جوان

3 مزیت استفاده از ریز آدرس ها (Breadcrumbs) برای سئو

اول :UX ریز آدرس های شما را بهبود می بخشد

Breadcrumbs حرکت در وب سایت را برای کاربران آسان تر می کند و کاربران را تشویق می کند تا بخش های دیگر سایت را مرور کنند. برای مثال بگویید، می خواهید درباره Nestle اطلاعات بیشتری کسب کنید. شما به سایت آنها سر زده و در صفحه تاریخچه شرکت Nestle قرار می گیرید. با استفاده از آرد سوخاری آنها (ریز آدرس هایشان) ، می توانید به راحتی به About Us ، History یا حتی صفحه اصلی آنها بازگردید. این یک راه مفید برای کمک به کاربران است تا به راحتی آنچه را که بدنبال آن هستند پیدا کنند.

دوم : بهبود رتبه سایت

ریز آدرس ها برای UX عالی هستند ، اما باعث جلب توجه گوگل نیز می شوند. اگر هر دو را باهم انجام می دهید ، پس شما کارتان را به نحو احسنت جلو برده اید. به گفته گوگل ، از آرد سوخاری برای طبقه بندی و چارچوب بندی محتوا استفاده می شود. در سال 2018 ، Google ریز آدرس ها را به صفحات نتایج اضافه کرد و آنها را از همیشه مهمتر جلوه داد. Breadcrumbs در SERPs به کاربران کمک می کند تا بفهمند آن صفحه در سایت شما کجاست ، بنابراین این یک پیروزی بزرگ برای سئو به شمار خواهد آمد.

ریز آدرس ها مخصوص سایتهایی هستند که دارای چندین صفحه محلی یا دولتی هستند ، مانند وکلا یا رستوران دار ها. اخیرا یک مطالعه موردی نشان داده است که اجرای ریز آدرس ها به وب مستران کمک کرده تا 10 نتیجه برتر در گوگل را تصاحب کنند.

بیشتر بخوانید : الگوریتم های گوگل

سوم : کاربران را بیشتر در سایتتان نگه دارید

نرخ بازگشت ممکن است یک عامل رتبه بندی مستقیم نباشد ، اما همچنان می تواند به طور مستقیم به سئو شما کمک کند؛ به علاوه ، نرخ پرش بالا می تواند مشکلات UX را نشان دهد، مشکلاتی که ریز آدرس ها می توانند به حل آنها کمک کنند. برای مثال اگر شما به دنبال یک جفت کفش نایک باشید ولی چیزی که به شما نمایش داده میشود با عبارتی که سرچ کرده اید مطابقت نداشته باشد میتوانید با استفاده از ریز آدرس ها به دسته بندی کفش ها بروید و یک محصول جدید را دنبال کنید.

و این برای سایتی که شما درحال دیدن از محصولاتش هستید عالی خواهد بود چرا که شما را در سایت نگه میدارد و مانع آن میشود که خارج شوید و محصولات دیگر را در سایت های دیگر جستجو کنید.

ریز آدرس ها یا Breadcrumbs چیست و چه تاثیری در سئو و بهینه سازی سایت دارند ؟ | وب جوان

3 مدل رایج ریز آدرس ها (Breadcrumbs)

Breadcrumbs می تواند اشکال متفاوتی داشته باشد ، اما همه انواع آنها یک هدف دارند ، یعنی کمک به کاربران برای درک رابطه بین صفحه فعلی و بقیه سایت.همه ریز آدرس ها به طور یکسان ایجاد نمیشوند. سه نوع اصلی ریز آدرس ها وجود دارند که هر کدام اهداف خاص خود را دارند. قبل ازاینکه آن ها را به سایت خود اضافه کنید،تحقیق کنید که کدام مدل بیشتر به کارتان خواهد آمد و بعد از آن استفاده کنید.

1- ریز آدرس های مبتنی بر سلسله مراتب (معروف به Breadcrumbs مبتنی بر مکان)

این مدل رایج ترین نوع آرد سوخاری (ریز آدرس ها) است که به کاربران می گوید در ساختار سایت کجا هستند و چگونه می توانند به صفحه اصلی برگردند. برای مثال :

وب جوان > آموزش سئو سایت > تحقیق کلمات کلیدی سایت چیست و …

ریز آدرس ها یا Breadcrumbs چیست و چه تاثیری در سئو و بهینه سازی سایت دارند ؟ | وب جوان

2- ریز آدرس های مبتنی بر ویژگی (پویا)

آرد سوخاری مبتنی بر ویژگی در مواردی استفاده می شود که یک محصول دارای ویژگی های زیادی است و مسیر ریز آدرس ها (خرده نان) آن را برای سهولت در حرکت نشان می دهد.

این مدل معمولاً در سایت های تجاری استفاده می شود تا نشان دهنده این باشد که کاربر روی چه ویژگی هایی کلیک کرده است. به این نکته توجه داشته باشید که چگونه خرده نان به کاربران کمک می کند تا ویژگی های مختلف محصول را بدون خروج از صفحه فعلی انتخاب کنند.

برای مثال :

Home > Shoes > Hiking > Womens

3- ریز آدرس های مبتنی بر تاریخ

مسیر خرده نان بر اساس صفحاتی که کاربر بازدید کرده است ساخته می شود. این روش طراحی وب سایت سئو خوب نیست و اغلب استفاده نمی شود. این ریز آدرس های مبتنی بر مکان

به کاربران نشان میدهند که چه صفحات دیگری را در سایت بازدید کرده اند و آن ها را مشابه سابقه مرورگرشان برایشان نمایش میدهد. برای مثال :

اگر شما در حال جستجو برای اخبار SEO و مطالعه سه مقاله مختلف بودید ، خرده نان ممکن است به این شکل باشد: صفحه اصلی> مقاله SEO 1> مقاله SEO 2> صفحه فعلی

ریز آدرس ها یا Breadcrumbs چیست و چه تاثیری در سئو و بهینه سازی سایت دارند ؟ | وب جوان

نحوه پیاده سازی Breadcrumbs در وردپرس

Breadcrumbs یک عنصر ناوبری فوق العاده مفید برای کاربران و موتورهای جستجو است و افزودن آن به سایتتان کاری راحت است.

با وب جوان همراه باشید تا با اینجا چند روش برای افزودن این ویژگی های مفید به سایتتان آشنا شوید.

ریز آدرس ها یا Breadcrumbs چیست و چه تاثیری در سئو و بهینه سازی سایت دارند ؟ | وب جوان

از Yoast SEO استفاده کنید

اگر از قبل Yoast SEO استفاده کرده اید: افزودن آرد سوخاری فقط چند مرحله طول می کشد. برای پیاده سازی ریز آدرس ها به سادگی وارد شوید و مراحل را دنبال کنید.

افزونه های وردپرس

اگر از وردپرس استفاده می کنید ، چندین افزونه وجود دارد که می توانند در چند مرحله آرد سوخاری اضافه شوند. ما Breadcrumb NavXT را توصیه میکنیم زیرا پیاده سازی آن آسان است و ریز آدرس محلی تولید می کند که می تواند در صورت نیاز سفارشی شود.

افزونه WooCommerce Breadcrumb

اگر یک سایت تجارت الکترونیکی دارید که از Woocommerce استفاده می کند ، از افزونه breadcrumb آنها استفاده کنید ، که به شما امکان می دهد ریز آدرس های داخلی WooCommerce را دوباره تغییر دهید.

ریز آدرس ها یا Breadcrumbs چیست و چه تاثیری در سئو و بهینه سازی سایت دارند ؟ | وب جوان

4 اشتباه رایج هنگام استفاده از ریز آدرس ها برای سئو

پیاده سازی خرده نان راهی کاملاً مستقیم برای بهبود سئو سایت و ارائه UX بهتر است. با این حال ، برخی مواقع وجود دارد که استفاده از breadcrumbs می تواند بیشتر از فایده آن مضر باشد. در این بخش میخواهیم شما را از 4 اشتباه رایج آگاه کنیم تا از آن ها اجتناب کنید:

آدرس را خیلی بزرگ یا خیلی کوچک وارد نکنید – فقط هدف دست را دنبال کنید

فونت کمی کوچکتر باشد بهتر است ، اما متن بسیار کوچک به سختی دیده می شود و روی دستگاه های تلفن همراه کلیک نمی شود. آنها را در بالای صفحه ، زیر تصویر اصلی یا درست بالای عنوان H1 قرار دهید تا به راحتی پیدا شوند.

فقط نوار ناوبری خود را تکرار نکنید

اگر خرده نان ها فقط آنچه را که در نوار شما موجود است تکرار کنند ، ممکن است هیچ هدف دیگری را ارائه ندهند. ولی اگر کمکی نمی کند ، نیازی به اضافه کردن کد نویسی ندارید.

نوار ناوبری خود را به نفع ریز آدرس ها کمرنگ نکنید

در حالی که نه می خواهید ناوبری را تکرار کنید و نه می خواهید به طور کامل به خرده نان ها تکیه کنید، در حالی که این دو به عنوان یک مکمل عمل می کنند، نه جایگزینی برای سایر ویژگی های ناوبری.

از نوع درست Breadcrumbs استفاده کنید

باید بدانید که سایتتان با توجه به زمینه فعالیتش نیاز به ریز آدرس های خاص خودش را دارد.

اگر سایت شما از ساختار تو در تو استفاده نمی کند که اکثر صفحات در چند دسته قرار می گیرند ، از آرد سوخاری های مکان استفاده نکنید. در این صورت ، ریز آدرس های مبتنی بر تاریخ ممکن است مفیدتر باشد.

نتیجه گیری

اطمینان حاصل کنید که آرد سوخاری برای موبایل مناسب است. اگر تصمیم دارید آرد سوخاری را در دستگاه های تلفن همراه قابل مشاهده نگه دارید ، مطمئن شوید که اندازه فونت به اندازه کافی بزرگ است تا روی لینک ها به راحتی کلیک شود. این یک عمل معمول است که آرد سوخاری را روی موبایل ها پنهان کنید یا آنها را شبیه دکمه ها کنید.

بیشتر بخوانید : سئو موبایل چیست ؟

آرد سوخاری را به عنوان خرده نان خود در نظر بگیرید. Breadcrumbs یک تغییر ساده است که می تواند به سایت شما در برجسته شدن در نتایج نتایج جستجو کمک کند. اگرچه آنها افزایش قابل توجهی را در SERP ها تضمین نمی کنند ، اما برای کاربران و موتورهای جستجو نیز بسیار مفید خواهند بود. به عنوان یک امتیاز مثبت ، آرد سوخاری ها با استفاده از افزونه ای مانند Yoast آسان خواهند شد. شما با چند کلیک ، می توانید سایت خود را برای کاربرانتان آسان تر کنید و شاید رتبه بالاتری در SERP کسب کنید.

سوالات متداول درباره ریز آدرس ها یا Breadcrumbs

ریز آدرس ها یا Breadcrumbs چیست ؟

ریز آدرس ها به دسته بندی و طبقه بندی هایی گویند که در بالای تصویر اصلی و شاخص محتوا یا بالای H1 یا عنوان محتوا قرار میگیرد تا کاربران متوجه مکان خود در وب سایت شما شوند و این عمل باعث میشود نرخ پرش کمتری را تجربه نمایید.

انواع Breadcrumbs کدامند ؟

3 مدل از انواع ریز آدرس ها عبارت اند از ، 1- ریز آدرس های مبتنی بر سلسله مراتب (معروف به Breadcrumbs مبتنی بر مکان) ، 2- ریز آدرس های مبتنی بر ویژگی (پویا) و 3- ریز آدرس های مبتنی بر تاریخ

برای نصب و استفاده از ریز آدرس ها از چه افزونه های استفاده کنیم ؟

بهترین افزونه جهت اتصال ریز آدرس ها (Breadcrumbs) به سایت وردپرسی شما، افزونه Yoast SEO است که هم محیطی پویا و هم رابط کاربری بالایی دارد.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو در وب جوان


دسته بندی


آخرین مطالب وب جوان


برچسب ها