هزینه به‌ازای هر مشارکت (تبلیغات CPE) چیست و چگونه محاسبه می‌شود؟

هزینه به‌ازای هر مشارکت (تبلیغات CPE) چیست و چگونه محاسبه می‌شود؟

هزینه به‌ازای هر مشارکت (تبلیغات CPE) چیست و چگونه محاسبه می‌شود؟

وقتی صحبت از اجرای تبلیغات دیجیتالی می‌شود، واژگان زیادی ذهن ما را درگیر خود می‌کنند. سال‌ها گذشته دنیای تبلیغات به این پیچیدگی زمان حال نبود: شما تبلیغات را بر اساس هزینه هر کلیک (CPC) یا هزینه به‌ازای نمایش (CPM) اجرا می‌کردید.

اکنون گزینه‌های قیمت‌گذاری بسته به هدف نهایی تبلیغ متفاوت است و بعد از آن‌ها تبلیغات برای موبایل نیز وجود دارد. یکی از این مدل تبلیغات رایج که مربوط به بازاریابی موبایلی است، هزینه هر تعامل یا همان پیشنهاد قیمت هر معامله است.

CPE مخفف Cost Per Engagement است. این یک مدل پرداخت است که به‌جای کلیک‌ها یا نمایش‌ها، بر تعامل کاربر تمرکز دارد؛ بنابراین اساساً، تبلیغ‌کنندگان تنها زمانی پرداخت می‌کنند که کاربران با تبلیغ خود درگیر شوند.

همچنین بخوانید : انواع تبلیغات در سال 2022

ساز و کار هزینه به ازای تعامل (Cost Per Engagement)

هزینه به‌ازای مشارکت (CPE)، می‌تواند معیار مفید و کمتر شناخته‌شده‌ای برای ارزیابی قیمت صحیح برای یک حمایت مالی سفارشی باشد، اما عوامل خاصی دراین‌بین وجود دارد که باید در نظر گرفته شود.

بخش جالب ماجرا این است که شما می‌توانید نرخ مشارکت تخمینی خود را برای یک پست حمایت شده به‌راحتی محاسبه کنید. فقط تعداد بازدیدهای متوسط ​ ​​هر پست را در نظر بگیرید و آن را بر تعداد کل بازدیدهای وب‌سایت تقسیم کنید (اگر قبلاً پست‌های حمایت شده دارید میانگین آن‌ها را بگیرید).

بخش سخت ماجرا بالارفتن قیمت هر تعامل است. محدوده قیمت صنعت بسیار نوسانی‌تر از پیشنهاد قیمت CPC در گوگل ادوردز است، بنابراین ممکن است نسبتاً ملموس دیده نشود. اما خوشبختانه، پیشنهادهای CPV در یوتیوب تا حدودی دستورالعملی را از نظر تقاضا برای آنچه مردم و مارک‌ها مایل‌اند برای تعامل بپردازند به‌جای کلیک‌ها یا نمایش‌ها، ارائه می‌کنند.

برای رفع ابهام آن در یوتیوب می‌توانید قیمت به‌ازای هر نمایش (CPV) را پیشنهاد دهید، جایی که قیمت‌های بلادرنگ را برای حداقل زمان تماشای یک ویدئوی تبلیغاتی تعیین می‌کنید.

CPV را می‌توان زیرمجموعه‌ای از CPE در نظر گرفت. این نرخ‌های پیشنهادی واقعاً بستگی به جمعیت‌شناسی موردنظر شما و همچنین زمینه و کیفیت ویدئوی شما دارد، اما می‌تواند از هزار تومان تا چند صدهزار تومان متغیر باشد.

وقتی صحبت از تبلیغات موبایلی به میان می‌آید، چیزی که تا حدودی بر صحنه حاکم بوده است، قیمت‌گذاری بر اساس هزینه نصب (CPI) است. اما اکنون بسیاری از تبلیغ‌کنندگان به‌عنوان یک جایگزین به هزینه به‌ازای مشارکت (CPE) نگاه می‌کنند.

هزینه به‌ازای مشارکت یا تبلیغات CPE چیست

چرا CPE در بازار امروزی کاربرد زیادی دارد؟

Cost Per Engagement یا به‌اختصار CPE، یک مدل کمپین تبلیغاتی است که در آن تبلیغ‌کنندگان برای یک رفتار کاربر خاص در برنامه هزینه می‌کنند.

تبلیغ‌کنندگانی که ارزش پولی رویدادهای پس از نصب را درک می‌کنند، می‌توانند از این مدل برای هدایت رفتارهای هدفمند و سودآور استفاده کنند.

این می‌تواند به طور گسترده‌ای از تکمیل ثبت‌نام تا تکمیل یک سطح مشخص در یک بازی یا خرید را شامل شود.

طبق آمارهای غیررسمی 83 درصد از مردم هرگز روی یک تبلیغ کلیک نمی‌کنند. مدل‌های CPM (هزینه به‌ازای نمایش) جزئیات پیچیده مخاطبان هدف را منعکس نمی‌کنند. به همین دلیل، تبلیغ‌کنندگان باید دائماً منابع ترافیک، سطوح استفاده و مصرف تبلیغات خود را کنترل کنند تا ببینند کمپین‌ها چگونه کار می‌کنند.

درحالی‌که ممکن است پرداخت برای ارزان‌ترین تعامل وسوسه‌انگیز باشد، نگاهی به داده‌های رفتار کاربر خود بیندازید تا مشخص کنید کدام رفتارها سودآورترین نتایج را به همراه دارد. ما به تبلیغ‌کنندگان توصیه می‌کنیم از بازاریابی CPE برای تخمین دقیق رفتارها استفاده کنند.

دلیل رشد و پیشرفت CPE چیست؟

هنگام تلاش برای مقیاس‌پذیری، اکثر برنامه‌ها کمپین‌های CPI (هزینه به‌ازای نصب) را در تلاش برای افزایش کاربران انتخاب می‌کنند.

این روش سنتی تبلیغات در اپلیکیشن‌های موبایل بوده است. CPE (قیمت‌گذاری مبتنی بر تعامل) روشی متفاوت برای هدف قراردادن کاربران ارائه می‌دهد. دلیل اصلی پیشرفت این مدل تبلیغاتی هم همین امر بوده است.

به‌عنوان‌مثال، برندها می‌توانند از هزینه به‌ازای مشارکت برای فعال‌شدن مجدد کاربران غیرفعال یا برای انجام یک عمل خاص در بازی که در حال انجام آن هستند استفاده کنند (گذراندن سطوح یا دستیابی به یک نشان خاص).

برعکس هزینه به‌ازای نصب (CPI)، CPE یک کاربر فعال ایجاد می‌کند – کاربری که درگیر با برنامه است.

مزایای CPE چیست؟

کمپین‌های هزینه به‌ازای مشارکت از قبل کاربرانی را به دست آورده‌اند که برای ایجاد تعاملات درون یک برنامه پس از نصب بهترین گزینه است.

بسته به اقدام موردنظر، تبلیغ‌کنندگان می‌توانند در مقیاسی پرداخت کشویی داشته باشند که بیشترین حس مالی را به دست آورند.

کمپین‌های CPE انگیزه تعامل درون برنامه‌ای را فراهم می‌کنند که به طور قابل‌توجهی حفظ کاربر را بهبود می‌بخشد، به‌خصوص اگر با کمپین‌های CPI (هزینه به‌ازای نصب) یا CPC (هزینه به‌ازای کلیک) اندازه‌گیری شود.

CPE مزایای زیادی هم برای تبلیغ‌کننده و هم برای کاربر نهایی دارد. تبلیغ‌کنندگان فقط زمانی پرداخت می‌کنند که شخصی با تبلیغ آنها تعامل داشته باشد.

تبلیغاتی که برای تعامل ارزش قائل می‌شوند، اغلب به مکان‌ها و تعاملاتی ترجمه می‌شوند که می‌توانند بر ارتقای برند تأکید کنند، به‌گونه‌ای که مدل‌های CPC (هزینه به‌ازای کلیک) و CPM (هزینه به‌ازای نمایش) بر آن تأکید ندارند.

شما با قیمت‌گذاری مبتنی بر معامله (CPE) خلاقیت قوی‌تری به دست می‌آورید زیرا مجبور هستید تجربیات غنی‌تری ایجاد کنید که کاربران را دچار چالش بکند.

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های COST PER ENGAGEMENT ایجاد آگاهی بین مشتریانتان است.

تبلیغات در مکان‌های برجسته صفحه قرار می‌گیرد تا توجه کاربر را به خود جلب کند. اکثر تبلیغات کاربران را تشویق می‌کنند که برای دریافت اطلاعات بیشتر، با ماوس روی آن کلیک کنند.

یکی دیگر از مزایای هزینه به‌ازای مشارکت زمان به‌دست‌آمده است. اقدامات انجام شده توسط کاربران در حال تبدیل‌شدن به یکی از راه‌های کلیدی برای اندازه‌گیری موفقیت یک کمپین تبلیغاتی و تعیین بهترین راه برای به‌دست‌آوردن حداکثر بازگشت سرمایه (ROI) در مقایسه با استفاده از معیارهای غیرفعال است.

هزینه به‌ازای مشارکت یا تبلیغات CPE چیست

معایب CPE

بزرگ‌ترین نقطه‌ضعف یک کمپین CPE (پیشنهاد قیمت هر معامله) این است که “تعامل” باید حتماً منجر به فروش شود و این کار ردیابی بسیار دشواری دارد.

با تبلیغات CPI (هزینه به‌ازای نصب)، پیداکردن ارتباط بین نصب و فروش برای برندها آسان است، اما زمانی که از کاربر می‌خواهند درگیر شود، یافتن ارزش پولی آن دشوارتر است.

برندها باید به‌دقت در مورد تعاملی که می‌خواهند اتفاق بیفتد فکر کنند و مطمئن شوند که در واقع فروش را افزایش می‌دهد یا خیر.

برندها باید مطمئن شوند که تجربه (جنبه تعامل) روی کاربر اثری باقی می‌گذارد یا نه که متوجه شوند COST PER ENGAGEMENT آن‌ها کار را کامل می‌کند یا خیر.

این امر باعث می‌شود که تیم‌های بازاریابی و تبلیغات با یکدیگر همکاری کنند تا بهترین راه را پیدا کنند.

درحالی‌که کمپین‌های هزینه به‌ازای مشارکت می‌توانند بسیار سودآور باشند، زمانی که تبلیغ‌کنندگان درک جامعی از رفتار کاربر داشته باشند، بسیار مؤثر خواهد بود.

تبلیغ‌کنندگان باید درک کنند که تعامل درون‌برنامه‌ای به بهترین وجه نشان‌دهنده رفتارهای سودآور آینده است.

فرمول هزینه به‌ازای مشارکت یا تبلیغات CPE چیست

نحوه محاسبه هزینه به‌ازای هر تعامل

تعامل می‌تواند هر چیزی باشد، از مکث یا بی‌صدا کردن یک ویدئو گرفته تا ارسال جزئیات یک تماس؛ بنابراین بسته به اینکه تبلیغ در مورد چه چیزی است، این کمپین‌ها می‌توانند بسیار ضعیف یا بسیار خوب هزینه‌ای را در برداشته باشند.

فرمول محاسبه هزینه به‌ازای هر تعامل: مجموع هزینه تبلیغات تقسیم بر کل تعامل‌های صورت‌گرفته.

به‌عنوان‌مثال، فرض کنید سودآورترین کاربران شما سطح چهارم بازی شما را تکمیل می‌کنند. شما 1000000 میلیون تومان برای کمپین CPE خود هزینه می‌کنید که تکمیل سطح 4 را اندازه‌گیری می‌کند و منجر به 1000 تعامل می‌شود. حال CPE شما برابر با 1000 تومان است.

فرمول هزینه به‌ازای هر مشارکت یا تبلیغات CPE در اینستاگرام

نحوه محاسبه هزینه به‌ازای هر تعامل در اینستاگرام

محاسبه هزینه هر تعامل در اینستاگرام بسیار ساده و آسان است. در نگاه اول، ممکن است فکر کنید که هیچ راهی برای درک این موضوع وجود ندارد. بااین‌حال، از آسان بودن آن شگفت‌زده خواهید شد.

شما می‌توانید این کار را با کمک چند مرحله ساده انجام دهید:

ابتدا لیستی از تمام فالوورهای اینستاگرام خود و تعامل آنها ایجاد کنید. سپس می‌توانید به‌سادگی کل هزینه‌هایی را که در حساب اینستاگرام خود صرف کرده‌اید بر تعداد فالوورهای خود تقسیم کنید و میانگین میزان تعاملی که دریافت می‌کنید را به شما نشان دهد.

ماشین‌حساب‌های آنلاین ابزاری عالی برای محاسبه هزینه هر تعامل در اینستاگرام یا هر معیار دیگری هستند.

خدمات وب جوان : تبلیغ ارزان در اینستاگرام

سخن پایانی

هزینه هر مشارکت یا CPE، یک مدل قیمت‌گذاری است که در کمپین‌های جذب کاربر تلفن همراه استفاده می‌شود که در آن تبلیغ‌کنندگان برنامه یک رویداد پس از نصب را انتخاب می‌کنند و فقط برای کاربرانی که در آن رویداد خاص شرکت می‌کنند، هزینه پرداخت می‌کنند.

معیار هزینه به‌ازای هر تعامل یا همان پیشنهاد قیمت هر معامله روشی مفید برای اندازه‌گیری هزینه تبلیغات شما در رسانه‌های اجتماعی است.

اصطلاح “تعامل” به تعداد اقداماتی که مخاطبان هدف شما هنگام قرارگرفتن در معرض تبلیغ شما انجام می‌دهند اشاره دارد.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو در وب جوان


دسته بندی


آخرین مطالب وب جوان


برچسب ها