هزینه به‌ازای نصب (تبلیغات CPI) چیست و چگونه محاسبه می‌شود؟

هزینه به‌ازای نصب (تبلیغات CPI) چیست و چگونه محاسبه می‌شود؟

هزینه به‌ازای نصب (تبلیغات CPI) چیست و چگونه محاسبه می‌شود؟

هزینه به‌ازای نصب (CPI) قیمتی است که برای به‌دست‌آوردن یک مشتری جدید از طریق تبلیغات پولی انجام می‌شود. این معیار به نصب‌های پولی در مقایسه با نصب‌های ارگانیک اشاره دارد.

CPI یک قیمت از پیش تعیین شده است که تبلیغ‌کننده موافقت می‌کند هر بار که کاربر برنامه خود را نصب می‌کند به‌عنوان نتیجه مستقیم تبلیغی که توسط ناشر ارائه می‌شود، به ناشر بپردازد.

این اصطلاح گاهی اوقات با eCPI یا CPI مؤثر اشتباه گرفته می‌شود که قیمت واقعی است که شما برای نصب در هنگام ورود (بعد از کمپین) می‌پردازید.

به‌عنوان‌مثال، یک تبلیغ‌کننده بودجه بازاریابی 1000000 میلیونی را به ناشر می‌دهد که در نهایت باعث ایجاد 50000 نصب می‌شود. این بدان معناست که eCPI برای این کمپین 20 هزار تومان است.

همچنین بخوانید : هزینه به ازای نمایش چیست

هزینه به‌ازای نصب دقیقاً چه کاری انجام می‌دهد؟

معیارهای زیادی وجود دارد که می‌توان برای برنامه‌های موبایل استفاده کرد، اما CPI اولین انتخاب بسیاری از افراد است.

CPI ممکن است برای اکثر مردم یک اصطلاح ناآشنا باشد و اگر این اصطلاح را شنیده باشند، ممکن است از معنای دقیق آن آگاه نباشند.

CPI یا هزینه هر نصب یک ساختار قیمت‌گذاری است که در کمپین‌های جذب کاربر تلفن همراه استفاده می‌شود که در آن برنامه برای هر کاربری که برنامه خود را از طریق تبلیغات خود نصب می‌کند، تبلیغ می‌کند.

این یک ساختار قیمت‌گذاری بسیار رایج است و فقط برای برنامه‌های تلفن همراه استفاده می‌شود.

در واقع هزینه به‌ازای نصب (CPI) کمپین خاصی برای برنامه‌های موبایل است که در آن تبلیغ‌کننده باید زمانی که شخصی برنامه را از شبکه خود نصب می‌کند، به ناشر هزینه‌ای پرداخت کند.

هنگامی که تصمیم به خرید بر اساس هزینه نصب می‌کنید، باید عوامل مهمی را در نظر داشته باشید که بر نرخ هزینه هر نصب تأثیر می‌گذارند.

همچنین بخوانید : هزینه به ازای عمل یا تبلیغات CPA چیست

اهمیت تبلیغات CPI چیست

اهمیت cost per install در چیست؟

بدون شک، می‌توان گفت که CPI یکی از معیارهای حیاتی برای نظارت بر مهارت بودجه تبلیغات موبایلی و همچنین تعداد نصب‌های ممکن برای هدایت با مقدار مشخصی از سرمایه‌گذاری است.

CPI یکی از معیارهای مورداستفاده بازاریابان است. به‌طوری‌که شما با دلایل موجه بهترین برنامه موجود در بازار را داشته باشید، اما اگر کاربران برنامه شما را نصب و استفاده نمی‌کنند، ممکن است ضرب‌المثل درختی باشد که در جنگل می‌افتد.

هنگامی که کاربر یک برنامه را نصب می‌کند، یک فرایند چندمرحله‌ای وجود دارد. این بدان معناست که کاربر باید واقعاً برنامه را بخواهد و بنابراین قصد بالایی از کاربر را نشان می‌دهد.

به‌عنوان یک تبلیغ‌کننده، دانستن این موضوع که شما فقط برای کاربرانی که واقعاً برنامه شما را می‌خواهند و احتمال بیشتری برای تعامل با آن دارند، هزینه‌ای پرداخت می‌کنید، خطر هدردادن سرمایه‌های بازاریابی شما را کاهش می‌دهد.

وقتی cost per install را با مدل‌های دیگر مانند CPM مقایسه می‌کنید که در آن صرفاً برای نمایش آگهی خود هزینه پرداخت می‌کنید و هیچ تضمینی وجود ندارد که کاربر اقدام دیگری انجام دهد، می‌توانید ببینید که چرا برخی از تبلیغ‌کنندگان از CPI حمایت می‌کنند.

همچنین بخوانید : هزینه به ازای هر مشارکت یا CPE چیست

نحوه محاسبه هزینه به‌ازای نصب

در مرحله اول باید مشخص کنید که در یک بازه زمانی خاص چقدر برای تبلیغات هزینه کرده‌اید.

سپس تعداد نصب‌های جدید را از همان دوره زمانی که در آن هستید را بیابید.

در مرحله آخر باید هزینه تبلیغات خود را بر تعداد نصب‌های جدید تقسیم کنید.

برای مثال:

فرض کنید 500000 هزار تومان برای تبلیغات در برنامه بازی موبایل خود خرج کرده‌اید و 260 نصب جدید ایجاد کرده‌اید.

بنابر فرمول cpi : هزینه تبلیغات / تعداد نصب

شما باید 500000 را بر 260 تقسیم کنید تا CPI خود را 1923 تومان به دست آورید.

فرمول محاسبه هزینه به ازای نصب یا تبلیغات CPI

همچنین بخوانید : تبلیغات چیست و انواع آن کدامند

نحوه کار کمپین‌های cpi

کمپین هزینه به‌ازای نصب زمانی شکل می‌گیرد که شما تبلیغات را در طیف وسیعی از رسانه‌های دیجیتال باهدف هدایت نصب برنامه تبلیغ شده خود قرار می‌دهید.

وقتی کاربر برنامه شما را روی دستگاه تلفن همراه خود نصب می‌کند، به شبکه تبلیغاتی یا ناشر هزینه‌ای پرداخت می‌کنید.

کمپین‌های هزینه به‌ازای نصب می‌تواند در شرایط زیر شکل بگیرد:

– بازاریابان cost per install می‌توانند از کمپین‌های CPI برای افزایش تعداد کاربران خود و افزایش رتبه اپلیکیشن خود در فروشگاه‌های بازار اپلیکیشن موبایل استفاده کنند.

– مالک برنامه یک شبکه تبلیغاتی یا ناشر را برای همکاری با آن انتخاب می‌کند.

– تبلیغات این برنامه می‌تواند در سایر برنامه‌ها و وب‌سایت‌های تلفن همراه ظاهر می‌شود.

– کاربرانی که روی تبلیغ کلیک می‌کنند به صفحه دانلود برنامه هدایت می‌شوند.

– هنگامی که کاربر پس از کلیک بر روی تبلیغ، برنامه را دانلود می‌کند، مالک برنامه برای نصب آن به شبکه تبلیغاتی یا ناشر پول پرداخت می‌کند.

– اگر متقاعد شده‌اید که کمپین CPI روش تبلیغاتی است که باید انتخاب کنید، قدم بعدی یافتن بهترین شبکه برای کار است. هنگام انجام این جستجو، نکات زیر را در نظر داشته باشید.

همچنین بخوانید : کمپین تبلیغاتی چیست و نحوه تدوین آن

مزایای cpi

کمپین‌های CPI به مخاطبان خاص اپلیکیشن کمک می‌کنند تا برای به‌دست‌آوردن نصب‌های بیشتر، تبلیغ شما در معرض مخاطبان هدفی قرار بگیرد که علاقه‌مند به خرید محصولات شما هستند.

نصب‌های تضمین شده به شما کمک خواهند کرد حداکثر بازگشت سرمایه را به دست آورید.

هزینه به‌ازای نصب یک معیار خاص‌تری برای هزینه جذب مشتری (CAC) است و به تعیین دوام و پایداری تبلیغات پولی شما کمک می‌کند.

نکته کلیدی این است که اگر CPI را همراه با میانگین درآمد به‌ازای هر کاربر (ARPU) ردیابی کنید، می‌توانید مطمئن شوید که درآمد بیشتری نسبت به هزینه‌ای که برای جذب آن کاربران خرج می‌کنید، ایجاد می‌کنید.

همچنین بخوانید : هزینه جذب مشتری یا تبلیغات CAC چیست

معایب cpi

نقطه‌ضعف کمپین CPI هزینه نسبتاً بالایی است که دارند. هزینه دقیق به برنامه‌های شما بستگی دارد. هر چه مقوله رقابتی‌تر باشد، مجبور می‌شوید کمپین گران‌تری را ببندید.

به‌علاوه، کاربرانی که از طریق کمپین CPI به دست می‌آیند، لزوماً کاربران باکیفیتی نیستند.

CPI بخش محدودی از هزینه جذب کاربران یا مشتریان جدید را برای برنامه تلفن همراه شما نشان می‌دهد.

یکی دیگر از نکات منفی Cost Per Install این است که فقط جذب اولیه یک کاربر جدید را نشان می‌دهد.

ازآنجایی‌که بعید است 100 درصد از کاربران جدید را حفظ کنید، CPI یک عکس‌العمل فوری است که اگر معیارهای دیگر مانند طول جلسه و تعامل ردیابی نشود، می‌تواند به یک عدد بیهوده تبدیل شود.

همچنین بخوانید : استراتژی جذب مشتری در سال 2022

کمپین تبلیغات هزینه به ازای نصب cpi چگونه اجرا می‌شود

اندازه‌گیری محل حضور کاربران

اگر یک برنامه تلفن همراه در دسته خاصی را توسعه داده‌اید و نمی‌توانید بازدیدکنندگان را به‌خوبی جذب کنید، ممکن است این سؤال برای شما پیش بیاید که همه آنها کجا هستند و چرا برنامه تلفن همراه شما را دانلود یا نصب نمی‌کنند.

در دنیای همیشه در حال تغییر اپلیکیشن‌های نرم‌افزاری موبایل، انتشار اپلیکیشن تنها آغاز فرایند است.

ایجاد یک کمپین تبلیغاتی موفق در اپلیکیشن موبایل به زمان، منابع و مهم‌تر از همه پول نیاز دارد.

cost per install به ناشران این امکان را می‌دهد که دانلود اپلیکیشن خود را در پلتفرم‌های مختلف که قبلاً موفق‌تر هستند، تبلیغ کنند که می‌تواند باعث افزایش بینندگان و افزایش رشد و درآمد در بلندمدت شود. فقط گاهی اوقات مقداری هزینه از قبل می‌طلبد.

همچنین بخوانید : تبلیغات CPC چیست

موارد استفاده برای هزینه هر نصب

هرکسی که علاقه‌مند به بازاریابی اپلیکیشنی است، می‌تواند از هزینه نصب برای اندازه‌گیری بودجه تبلیغاتی خود استفاده کند.

بااین‌حال، کسانی که دارای برنامه‌های مستقل مانند بازی هستند، بیشترین سود را هنگام استفاده از آن می‌برند.

توسعه‌دهندگان بازی ممکن است از داده‌های cost per install برای تعیین اینکه کدام بخش‌های بازار مقرون‌به‌صرفه‌تر یا باارزش‌تر هستند، استفاده کنند.

بازاریابان اپلیکیشن می‌توانند از CPI برای ایجاد استراتژی‌های رشد بر اساس بینش‌های جمعیت‌شناختی یا داده‌های رفتاری استفاده کنند.

به‌عنوان‌مثال، یک برنامه تجارت الکترونیک برای یک کسب‌وکار از قبل دارای یک شبکه موجود است، به‌راحتی شامل نصب برنامه توسط مشتریان فعلی و پلت فرم‌های توزیع می‌شود.

یک برنامه، بازی یا سایر برنامه‌های مستقل می‌تواند قیمت CPI خود را پس از انجام یک عمل در بازی یا رسیدن به نقطه خاصی، مانند رسیدن به یک سطح جدید، تنظیم کنند.

همچنین بخوانید : منظور از تبلیغات ویدیویی یا تبلیغات CPV چیست

CPI به‌عنوان یک مدل پرداخت

بسیاری از شبکه‌های تبلیغاتی از یک مدل پرداخت بر اساس CPI ثابت استفاده می‌کنند؛ بنابراین هنگام اجرای کمپین‌ها، برای هر کاربری که تحویل می‌دهند، مبلغ ثابتی از تبلیغ‌کنندگان دریافت می‌کنند.

مدل CPI ریسک‌های پولی یک کمپین را تغییر می‌دهد. برای شبکه تبلیغاتی، ریسک افزایش می‌یابد، زیرا معمولاً منابع ترافیک خود را بر اساس CPM یا CPC پرداخت می‌کند.

در مقابل، خطر برای تبلیغ‌کنندگان کاهش می‌یابد. ازآنجایی‌که آنها فقط در صورت دریافت کاربران جدید هزینه‌ای پرداخت می‌کنند، این مدل حداقل کیفیت ترافیک را برای آنها تضمین می‌کند.

هزینه به‌ازای نصب یا تبلیغات CPI چیست

میانگین هزینه به‌ازای نصب

هیچ راهی برای تعیین دقیق مبلغی که یک ناشر باید برای هر دانلود بپردازد وجود ندارد، زیرا هر کمپین تبلیغاتی و هر سیستم‌عامل ممکن است شرایط و قراردادهای متفاوتی داشته باشد.

آمارهای زیر جمع‌آوری شده‌اند تا محدوده احتمالی ای را نشان دهد که ناشران و توسعه‌دهندگان می‌توانند انتظار پرداخت هر نصب را داشته باشند:

iOS در ایالات متحده: حدود 1.64 دلار در هر نصب

iOS در سراسر جهان: حدود 1.24 دلار در هر نصب

اندروید در ایالات متحده: حدود 1.91 دلار در هر نصب

اندروید در اروپا: حدود 0.99 دلار در هر نصب

هزینه‌ها می‌تواند بسته به نوع دستگاه تلفن همراه (مانند iPad در مقابل iPhone)، سیستم‌عامل (iOS یا Android)، منطقه یا کشور یا نوع برنامه آن متفاوت باشد.

درآمد خودتان را ارزیابی کنید

برای اطمینان از اینکه درآمد بیشتری نسبت به هزینه‌ای که برای به‌دست‌آوردن کاربران جدید خرج می‌کنید به دست می‌آورید، میانگین درآمد هر کاربر (ARPU) را دنبال کنید که همان میانگین درآمد ماهانه شما به‌ازای هر کاربر است.

این می‌تواند به شما کمک کند تا ارزش مادام‌العمر مشتریان خود را تعیین کنید و میزان مبلغی را که باید شارژ کنید را آزمایش کنید.

برای محاسبه ARPU:

ابتدا کل درآمد خود را مشخص کنید.

سپس ببینید چند مشتری دارید.

و در آخر درآمد کل را بر تعداد مشتریان تقسیم کنید.

فرض کنید با 50000 کاربر در یک ماه 1000000 تومان درآمد کسب کرده‌اید. شما باید طبق فرمول

کل درآمد / تعداد مشتریان = میانگین درآمد هر کاربر

1000000 را بر 50000 تقسیم می‌کنید تا ARPU خود را 20000 تومان به دست اورید.

همچنین بخوانید : دیجیتال مارکتینگ چیست و چه ابزارهایی دارد

هزینه به‌ازای نصب یا تبلیغات CPI چیست

سخن پایانی

هزینه هر نصب یکی از مهم‌ترین شاخص‌های کلیدی عملکرد در بازاریابی موبایلی است.

هزینه به‌ازای نصب یا CPI مدل قیمت‌گذاری است که در کمپین‌های جذب کاربر از طریق تلفن همراه استفاده می‌شود که در آن تبلیغ‌کنندگان برنامه هر بار که کاربر برنامه خود را از طریق تبلیغ خود نصب می‌کند، هزینه‌ای پرداخت می‌کنند.

CPI یک مدل قیمت‌گذاری بسیار رایج است و فقط برای برنامه‌های تلفن همراه استفاده می‌شود. Cost per install به بازاریابان می‌گوید که به طور متوسط ​​برای یک کاربر جدید چقدر پول باید بپردازند.

ما در این مقاله از وب جوان سعی کردیم شما را از نکاتی که باید در باره این مدل قیمت‌گذاری بدانید آگاه کنیم. با اهتمام به این نکات و تمرکز بر روی اهدافتان می‌توانید از این مدل قیمت‌گذاری بهره لازم را ببرید و کمپین‌های cpi خود را به‌راحتی مدیریت کنید.

سوالات پرتکرار هزینه به‌ازای نصب یا CPI

فرمول محاسبه هزینه به ازای نصب یا تبلیغات CPI چیست

فرض کنید 500000 هزار تومان برای تبلیغات در برنامه بازی موبایل خود خرج کرده‌اید و 260 نصب جدید ایجاد کرده‌اید.
بنابر فرمول cpi = هزینه تبلیغات / تعداد نصب
شما باید 500000 را بر 260 تقسیم کنید تا CPI خود را 1923 تومان به دست آورید.

مزایا و معایب تبلیغات CPI چیست

مزیت : نصب نرم‌افزار توسط کاربران هدف شما و جذب سرمایه بهتر و بیشتر
معایب : نامعلوم بودن هزینه نهایی هر کمپین به ازای هر نفر، هزینه بالا، نمایش جذب اولیه یک کاربر

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو در وب جوان


دسته بندی


آخرین مطالب وب جوان


برچسب ها